Maltos pliažai

Prieš pradėdami bet kokią pliažų paiešką susipažinkite su šiuo nuostabių ir iš pažiūros nepiktybišku jūros gyventoju vardu Medūza (Jelly fish), būtų geriau jei pažintis apsiribotų ties šia nuotrauka, nes pabendravus artimiau atsiminimų turėsite ilgelesniam laikui, bučiuojasi šios būtybės gan aistringai ir skaudžiai. Jei jau taip atsitiks, kad jus nudilgins, paimkite bet kokią kreditinę kortelę ir gerai ištrinkite nuodus braukdami tai į vieną tai į kitą pusę, jei turite maistinio acto patrinkite nudilgintą vietą.

Blue lagoon
Blue lagoon

Blue Lagoon – gražiausia ir labiausiai išgirta vieta Maltos salyne yra Komino saloje žydroji lagūna, vandens atspalviai tikrai kerinčiai žavi, beje smėlėto pliažo atkarpos lagūnoje praktiškai nėra, įlipimas tiesiai nuo uolų, bet nesirūpinkite, vandenyje nerasite nei vieno akmenėlio tik smaragdinį vandenį ir smėliuką kuris purens jūsų pėdas. Šios vietos trūkumas yra daugybė žmonių. Nusigauti iki lagūnos reikia vandens taksi iš Maltos šiaurės Cirkewwa (prie Gozo kelto terminalo) Kaina į abi puses

press to zoom
Golden Bay
Golden Bay

Golden Bay – galima drąsiai sakyti pats populiariausias Maltos pliažas, patogus privažiavimas, 3 restoranėliai siūlo maistą, na ir šalimais stūkso Radisson Blue viešbutis, vaizdo tikrai negadina ir prižiūri visą Golden bay, tad papildoma tvarka niekada netrukdo. Tokiuose pliažuose visada rekomenduoju paplaukti tolėliau nuo kranto link saugos plūdurų, ten vanduo tikrai skaidrus ko negalima pasakyti brendant pirmuosius žingsnius į jūrą, na, bet čia jau kiekvienas renkasi.

press to zoom
Ghajn Tuffieha
Ghajn Tuffieha

Ghajn Tuffieha – ( vert. obuolio akis ) yra vienas geriausių pliažų, jį supa Gnejna ir Golden bay įlankos kurias galima pasiekti ir pėsčiomis perlipus kalnelį ir uolas, tai nėra lengva užduotis ypač vasaros metu. Ghajn Tuffieha pliažo privalumas ir trūkumas tuo pačiu metu kad nėra privažiavimo ir reikia palipėti žemyn gan ilgais laipteliais link vandens. Yra restoranas tad praalkus bus kur prisiglausti.

press to zoom
Gnejna
Gnejna

Gnejna – vietinės reikšmės pliažiukas, gan sudėtingas privažiavimas autobusu, retokai važiuoja, o ne sezono metu visai nuima šį maršrutą (sezonas birželio – spalio mėn). Gnejna turi ir smėlėtą ruožą ir akmenuotą, man asmeniškai pastarasis labiau priimtinas, nereikia kovoti su visur prilindusiomis smėlio smiltėmis. Norintiems pasivaikščioti dešinėje pliažo pusėje rasite takelį kuris vinguriuos palei jūrą į kitą pakankamai slaptą įlanka, kurioje praktiškai niekada nėra žmonių, o jei ir yra tai nud

press to zoom
Fomm ir rih
Fomm ir rih

Fomm ir Rih – tai gražiausia ką turi Malta, bet toli gražu nėra populiariausia dėl labai nepatogaus privažiavimo, aikštelė ir kelio pabaiga yra įlankos viršuje tad reikia daryti mini žygį norint nusileisti žemyn, o kur dar grįžimas atgal, taip pat pakrantė yra visa akmenuota apsupta molio šlaitų, galima drąsiai darytis grožio procedūras sušlapintu moliu ištrinant kūną, pradžiovinant ant saulės ir nuplaunant jūros vandeniu. Norintiems nuotykių ir didesnių išbandymų ši įlanka puikiai tiks, na o v

press to zoom
Ghadira Bay
Ghadira Bay

Ghadira Bay Mellieha – pagrindinė ir didžiausia smėlėta įlanka Maltoje, iš čia beje ir aš startuoju kelione laiveliu. Čia daugiausia žmonių, veiksmo. Trūkumas, kad iš karto už jo yra kelias. Pliažas pasidalinęs atkarpomis į Beach Club’us , kiekvienas nuomoja gultus ir skėčius bei daugybė vandens pramogų. Labai tinkama vieta su mažais vaikais, kadangi įlanka yra labai sekli ir saugi, labai geras smėlėtas dugnas.

press to zoom
Paradise bay
Paradise bay

Paradise Bay – na vien pavadinimas pasako daug. Maltos šiaurėje, atokiai esanti įlanka tikrai verta savo vardo, būnant šiame nuostabiam smėlėtam ruoželyje atsiveria vaizdas i Gozo salą, na gal šiek tiek Gozo kelto terminalas gadina vaizdą, bet tikrai galima pakęsti. Čia kartais pavyksta sutikti žuvyčių Garra rufa, naudojamų SPA centruose negyvos odos valymui nuo kojų, kam moketi pinigus jei motina gamta visa tai siūlo Paradise bay.

press to zoom
Anchor bay
Anchor bay

Anchor Bay arba Popeye kaimelis. Visi važiuoja į šią vietą pažiūrėti Popeye kaimelio, bet yra galimybė šią įlanką išnaudoti ir ne tik žiūrint iš viršaus į butaforinius medinius namelius ar būnant pačiame kaimelyje kur įejimas yra mokamas apie 12Eu žmogui. Šalimais yra keliukas ir nusileidimas iš kitos pusės, kur galėsite gulėdami ant molo akmens saugiau maudytis su vaizdu į kaimelį. Orientyras kaip privažiuoti žr. žemėlapyje (Anchor Bay dive site), tai pat tai yra narų pamėgta vieta.

press to zoom
Armier bay
Armier bay

Armier Bay – vietinės reikšmės įlanka, su autobusu sunkiai pasiekiama. Visas iškišulys vadinasi taip pat Armier, turint automobilį galima jį patyrinėti, rasite daugiau mini pliažų kur nebus daug žmonių. Laikykitės šiaurinės Armier pusės ten bus visos įlankos tinkamos maudymuisi.

press to zoom

Gozo pliažai

Mġarr ix-Xini
Mġarr ix-Xini

Mġarr ix-Xini – vienas mažiausių ir jaukiausių Gozo smėlėtų pliažiukų, išskirtinė vieta, nes įlanka yra tarsi gili kišenė saloje, jautiesi užantyje, ir norint patekti į atvirą jūrą reikia gerokai pavargti plaukiant vandens koridoriumi uolų apsuptyje. Čia beveik niekada nebūna bangų, seklu ir saugu. Privažiavimas tiesa nėra labai lengvas, ilgas siauras keliukas ir vietomis labai status, automobiliu įveikiamas beje. Yra kelas mini restoranėlių, tad bus kur alkį numalšinti. Viena megstamiausių mano

press to zoom
Ramla Bay
Ramla Bay

Ramla Bay – vienareikšmiškai pagrindinis ir didžiausias Gozo pliažas. Jame rasite viską, daug erdvės, daug smėlio, maisto ir vandens pramogų. Dugnas tiesa šiek tiek akmenuotas, tad belipdami į jūrą visada žiūrėkite po kojomis.

press to zoom
Inland sea
Inland sea

Inland sea – išskirtinė vieta esanti šalimais prie deja jau nugriuvusio mėlynojo lango (azure window) Vidinė jūra tai įdubusi įlanka ir saugoma galingos uolėtos užtvaros nuo atviros jūros, į ją vanduo patenka per siaurą tunelį kur šiaip ne taip pralenda mažas laivelis plukdantis turistus prie nugriuvusio lango.

press to zoom
San Blas Bay
San Blas Bay

San Blas Bay – na ir desertui palikau šią neįtikėtinai nuostabią vietą, mano akimis žiūrint tai pats geriausias pliažas visame Maltos salyne. Tai visiškai neturistinė vieta, sunkus privažiavimas, reikia leistis nuo stataus kalno. Tiesa yra keliukas vedantis prie pat pliažo, bet įveikiamas tik keturiais ratais varomomis transporto priemonėmis ir tai su šiokia tokia rizika. Čia kada beatvyksi būna mažai žmonių, nėra jokių pastatų. Ši vieta tiesiog užburia, atsigręžus atgal visa įlanka nusėta bambu

press to zoom
Marsalforn
Marsalforn

Marsalforn – žvejų miestelis Gozo saloje, visa pakrantė nusėta restoranais kurie pasižymi jūros gėrybėmis. Iš kai kurių galima tiesiog nuo staliuko lipti į jūrą ir maudytis, tada grįžti ir užkandžiauti toliau.

press to zoom
Ħondoq ir-Rummien
Ħondoq ir-Rummien

Ħondoq ir-Rummien – pliažas su vaizdu į Komino salą siūlantis nemažai vandens sporto pramogų bei turintis keletą restoranėlių. Yra galimybė nušokti nuo uolos, aukštis apie 3 – 5 metrai.

press to zoom
Xlendi Bay
Xlendi Bay

Xlendi Bay – turistiškiausia Gozo įlanka, didelė viešbučių ir apartamentų nuomai koncentracija. Iš pliažo atsiveria gražus vaizdas į stačius Xlendi (tariasi Šlendi) klifus. Pakrantė yra tiesiog nusėta restoranais.

press to zoom