Maltos klimatas

Maltos-klimatas.png

Atminkite, Maltoje yra 300 saulėtų dienų per metus !!!

Maltos klimatas pavasarį

Maltos sala gražiausia yra pavasarį, balandžio ir gegužės mėnesiais, tai yra metas kai palyja lietūs ir viskas sužaliuoja, nepaisant to, kad Maltoje visur dominuoja geltonasis kalkakmenis, tačiau pavasario metu sala savo žaluma gali nustebinti, tik reikia pavažiuoti šiauriau arba geriausia į agrarinę Gozo salą. Jūros temperatūra ankstyvą pavasarį būna šalčiausia apie 15-16 °C, tačiau jau balandžio pabaigoje vanduo pradeda šilti ir gegužės viduryje jau būna apie 20-22 °C ir puikia tinka maudynėms.

 

Maltos klimatas vasarą

Vasaros metas mėgstantiems karštį bei neribotas maudynes jūroje yra pats nuostabiausias. Vidutinė oro temperatura liepos, rugpjūčio mėnesiais +32 °C. Jutiminė beje 5 laipsniais aukštesnė.

Tarpais kai ateina karščio bangos būna ir 40 - 42 °C. Su saule patartina elgtis atsargiai, ir pavėsis turėtų būti geriausias draugas. Nepatartina vaikščioti ilgesnių atstumų pėsčiomis.

Jūros temperatūra birželio mėnesio gale jau siekia 24 laipsnius, na o liepos ir rugpjūčio mėnesiais vandens temperatura Maltoje siekia 28 -29 °C. Ar gali būti kas geriau?

 

Maltos klimatas rudenį

Rugsėjis ir spalis bene geriausias metas atostogauti Maltoje, dar labai šilta, tačiau karštis jau būna atslūgę. Tai metas kai jūros vandens ir oro temperatura praktiškai susivienodina. Vidutinė oro temperatura rugsėjo mėnesį dienos metu būna apie +28 °C, na o spalį jau gali būti šiokia tokia lietaus tikimybė, bet tai tikrai nesugadins atostogų ir leis mėgautis Malta, spalis dar visas tinka jūros maudynėms.

 

Maltos klimatas žiemą

Sezonas Maltoje galima sakyti tesiasi iki pat gruodžio. Temperatūra gruodžio mėnesį Maltoje dienos metu apie 18 - 20 °C. Vis dar puikus metas atostogauti, saulės tikrai pakanka ir puikios salygos tyrinėti salą, tiesa yra lietaus tikimybė, bet tai tikrai nesugadins atostogų kadangi lyja čia neilgai ir ne už ilgo vėl šviečia saulė.

Sausio – kovo mėnesiai yra vėsiausias periodas atostogauti, temperatūra buna apie 15 °C, naktimis gali būti atvėsti ir iki 8 °C, ir jei papučia stipresni vėjai būna tikrai nejauku. Tačiau pastarosios žiemos Maltoje turbūt įtakotos klimato atšilimo nebuvo labai lietingos ir dienos metu šviečiant saulei tikrai geros nuotaikos net žiemą, nes kaip bebūtų saulėtų dienų Malta turi 300, tad imkite jas ir džiaukitės jomis.